Kısaca Hakkımızda

Derin İnşaat; proje tasarımı ve peyzaj uygulamaları alanlarında hizmet vermek amacıyla kurulmuş bir çevre düzenlemesi ve projelendirme firmasıdır. Konularında uzman teknik kadrosu ve tasarım ekibi ile kent ölçeğinden konut ölçeğine kadar tüm projelerde, tasarım ve uygulama hizmetleri sunmaktadır.

Hakkımızda

Proje detayları, kesit, görünüş, metraj ve keşifler her bir projenin önemli bir parçasını oluşturur.

img_man_2

hazır ve rulo çim uygulamaları

Tüm çiftlik ve bahçe gibi pek çok alanda hazır ve tohum çimler ile karşılaşmanız mümkündür. Rulo çim çeşitleri  yapılacak olan yerin karo sayısına göre ayarlanıp kesilen canlı çimlerdir. Ancak tohum çim ise belli bir toprağa ekilip yapılan bir işlem olup belli bir ebat değil, ekildiği bölgeye göre uzar. Rulo çim çeşidi tıpkı bir halı görevi görerek önceden hazırlanmış olan yerin üzerine örtülüp belli bir yapıştırıcı ile yapıştırılır. Ancak tıpkı gerçek çim gibi uzar ve bazı zamanlarda budanması gerekir. Genelde villa, spor salonu ve parklarda tercih edilen bu sistem tamamen doğal ve güzel bir ortam görünmesini sağlayacaktır.

Çim Tohumu ile Hazır Çim Arasındaki Farklar Nelerdir?

Çim tohumu ile hazır çim arasındaki en büyük farklardan biri hazır çimin her hangi bir süre beklemeden hemen kullanıma hazır iken çim tohumunun kullanımı için yaklaşık olarak 6 ile 8 ay beklemeniz gerekmektedir. Buna ek olarak hazır çim 2 ile 3 hafta içinde tamamen kullanıma hazır halde iken çim tohumunun kullanımı için 2 ile 3 ay beklemeniz gerekir. Hazır çimin tüm sonuçları tamamen garantili ve olumlu iken çim tohumunda garanti ve olumlu sonuç garanti değildir. Bu durumlara ek olarak en dikkat edilen nokta ise hazır çimlerde her hangi bir hastalık ve yabani ot oluşumu oluşmaz iken çim tohumunda aynı durum söz konusu değildir.

Hazır Çimin Uygulamasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hazır çim uygulaması sırasında öncelikle arazi etüdü yapılması gerekir. Bu işlem yapılacak olan hazır çime ek olarak gelecek olan bitkilerin kontrolü için önemlidir. Her bitkinin yaşam alanı farklı olduğu için arazi etüdü yapılarak hangi bitkilerin bu alanda kullanılması gerektiğine bakılmalıdır. İklim şartları ve ekilecek olan bölgenin futbol sahası, park ve golf sahası gibi durumlar göz önüne alınıp belirli kararlar verilmelidir. Buna ek olarak hazır çimin ekileceği bölge içinde toprak şekli oldukça önem kazanmaktadır. Toprak şeklinin kuru ve ıslak olması bu alanda dikkat edilen en önemli durumdur.

Fotoğraf Galerisi

Zafer Mah.205/25 Sk. No 1 Kaynaklar/Buca İZMİR
0532 066 79 33
0532 066 79 33
info@drninsaat.com
Copyright © 2021 Derin İnşaat Tüm hakları saklıdır. | Tasarım Elit SEO